KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 16129190
nr 1612 9190
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Akvareller, 2 st, Fjällandskap. Signerad, numrerad 1966. Akvarell, daterad bildmått: 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 15 april 2024
kl 19:31:33
300 kr
350 kr